ویژه
timthumb002

دانلود پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران

15,000 تومان 10,000 تومان

پروپوزال در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, گزارش سمینار در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, تز دکترا در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, رساله در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, پایان نامه در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, تحقیق در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, مقاله در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, پروژه دانشجویی در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, تحقیق دانشجویی در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, مقاله دانشجویی در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, پروژه دانشجویی درباره پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران , گزارش کارآموزی در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, کارآموزی در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران, روش تحقیق در مورد پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران

مقایسه

توضیحات محصول

تعداد صفحات:183

نوع فایل:word

فهرست مطالب:

مقدمه

فصل اول : کلیات تحقیق

بیان مساله تحقیق

اهمیت موضوع تحقیق و انگیزه انتخاب آن

هدف های تحقیق

سوالات تحقیق

فرضیه های تحقیق

قلمرو تحقیق

مدل و روش تحقیق

تعریف مفاهیم

روش گردآوری اطلاعات

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات

متغیرها

پیشینه و ادبیات تحقیق

سازماندهی تحقیق

فصل دوم : مطالعات نظری تحقیق

مقدمه

مبانی نظری و چارچوب تحقیق؛ رئالیسم

مولفه های کلیدی رئالیسم

انواع تصاویر رئالیسم

رئالیسم و فناوری هسته ای

نظریه رئالیسم و تحریم اقتصادی

بررسی جنبه های مختلف امنیت انرژی

فصل سوم : شرایط حاکم برساختار انرژی اتحادیه اروپا, مناسبات ایران با این اتحادیه

مقدمه

وضعیت ذخائر، تولید، مصرف و واردات نفت خام و گاز طبیعی اتحادیه اروپا

مناسبات انرژی اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران

پیشینه روابط اتحادیه اروپا و ایران

روابط تجاری – انرژی اتحادیه اروپا و ایران

فصل چهارم : تحریم های نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران

مقدمه

بررسی کلی تحریم های نفتی علیه ایران

تحریم های اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران

تاثیر تحریم های نفتی بر مناسبات انرژی ایران و اروپا

چالش های تحریم نفتی ایران برای اتحادیه اروپا

فصل پنجم : سیاست های اتحادیه اروپا در راستای تامین انرژی مورد نیاز خود

مقدمه

تامین امنیت عرضه انرژی و چالش های آن

برنامه های کوتاه مدت

تنوع بخشیدن به منابع عرضه انرژی

مدیریت تقاضا

امنیت تقاضای انرژی

ایجاد ثبات در کشورهای صادرکننده انرژی

گفتگوی جامع میان تولید کنندگان انرژی

مذاکرات با ایران

برنامه های میان مدت

تنوع بخشیدن به منابع عرضه انرژی

تنوع بخشیدن به منابع (نوع) انرژی با تکیه بر حفظ محیط زیست

رقابت پذیری انرژی

هماهنگی بین اعضای اتحادیه اروپا برای اتخاذ سیاست های مشترک

بهبود و توسعه بخشندن به شبکه های انتقال و توزیع انرژی‌

نتیجه­ گیری

منابع و مآخذ

چکیده:

پس از تصویب تحریم خرید نفت از جمهوری اسلامی در اتحادیه اروپا، این اتحادیه از ورود نفت ایران به کشورهای اروپایی جلوگیری به عمل آورد. اگرچه بر اثر تحریم ها درآمدهای نفتی ایران به شدت کاهش یافت و بر اقشار مختلف مردم ایران فشار زیادی وارد آمد، اما این تحریم ها برای اتحادیه اروپا نیز هزینه های بالایی به دنبال داشت و باعث کمبود انرژی در درون این اتحادیه گردید. بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های تحمیلی نفتی ایران نشان میدهد که این اتحادیه به دنبال تضمین امنیت عرضه انرژی، تنوع بخشیدن به عرضه کنندگان انرژی و عقلانی کردن مصرف انرژی میباشد. در تحقیق حاضر با استفاده از روش تحقیق توصیفی – تحلیلی به این سوال، که «اتحادیه اروپا بعد از تحریم های نفتی ایران چه اقداماتی در راستای تامین انرژی مورد نیاز خود انجام می دهد؟»، چنین پاسخ داده میشود که، با توجه به اهمیت انرژی و امنیت عرضه نفت و گاز برای اتحادیه اروپا، این اتحادیه پس از تحریم های اخیر علیه ایران دسترسی پایدار به منابع انرژی و تنوع بخشی به این منابع را به صورت جدی تر دنبال میکند.

مقدمه :

از ابتدای مطرح شدن موضوع هسته ای ایران در سال 2003، قدرتهای بزرگ بصورت فردی یا در قالب گروه بندی های مختلف اصلی ترین بازیگران تاثیر گذار بر این موضوع بوده اند. اگرچه اتحادیه اروپا که یکی از بازیگران تاثیر گذار در این عرصه بوده و به دلایل مختلف از اعمال تحریم ها بر کشورمان حمایت کرده است، اما از یک جانبه گرایی و به خصوص دکترین بازدارنده آمریکایی ها نگران است و این نگرانی ناشی از آن است که آمریکا به نام مقابله با تروریسم و کشورهای خودسر، شورای امنیت سازمان ملل و ناتو را نادیده می گیرد.

اروپائیان همواره به دنبال آن هستند ضمن مقابله با یکجانبه گرایی آمریکائی ها، وضعیت چند جانبه گرایی را در نظام بین الملل ایجاد نمایند. و در این بین ایران به نقطه ای هویت بخشی برای اروپائیان تبدیل شده است. هر چند این به آن معنی نیست که اروپائیان نگرانی های آمریکا در مورد ایران را درک نمی کنند و ضد آمریکا هستند، بلکه مسئله آن ها مخالفت با یک جانبه گرایی آمریکا است.

اگر چه اتحادیه اروپا، ایالات متحده را در اعمال تحریم ها بر علیه ایران همراهی نمود اما با عنایت به این که تحریم های اعمالی بر جمهوری اسلامی به نوعی بر جوامع اروپایی و اقتصاد کشورهای حوزه اتحادیه اروپا تاثیر گذاری مستقیم داشته است و با توجه به اهمیت انرژی و امنیت عرضه نفت و گاز برای اتحادیه اروپا، این پژوهش تلاش دارد سیاست های این اتحادیه را در راستای تامین انرژی مورد نیاز خود، در چهارچوب تامین عرضه انرژی، برنامه های کوتاه و میان مدت برای رسیدن به نتایج مطلوب را در پنج فصل شامل : کلیات تحقیق در فصل اول، چارچوب تحقیق درفصل دوم ، شرایط حاکم بر ساختار انرژی اتحادیه اروپا و مناسبات ایران با این اتحادیه در فصل سوم، تحریم های نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران فصل چهارم و سیاست های اتحادیه اروپا برای تامین انرژی مورد نیاز خود در فصل پنجم مورد بررسی قرار دهد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که برای این کالا دیدگاه می‌نویسد. “دانلود پایان نامه بررسی سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در قبال تحریم های جدید نفتی ایران”

خرید vpn