ویژه
timthumb002

دانلود پروژه دوپینگ در ورزش ایران

5,000 تومان 3,000 تومان

پروپوزال در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, گزارش سمینار در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, تز دکترا در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, رساله در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, پایان نامه در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, تحقیق در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, مقاله در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, پروژه دانشجویی در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, تحقیق دانشجویی در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, مقاله دانشجویی در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, پروژه دانشجویی درباره پروژه دوپينگ در ورزش ايران , گزارش کارآموزی در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, کارآموزی در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران, روش تحقیق در مورد پروژه دوپينگ در ورزش ايران

مقایسه

توضیحات محصول

تعداد صفحات:20

نوع فایل:word

فهرست مطالب:

دوپینگ در ورزش چیست و یعنی چه؟

انواع دوپینگ

تاریخچه دوپینگ

کاهش دوپینگ در ورزش ایران

مسئول مبارزه با دوپینگ در فوتبال

سایه هیولای دوپینگ بر ورزش ایران

منابع و ماخذ

دوپینگ در ورزش چیست و یعنی چه:

دوپینگ در ورزش، به استفاده از مواد داروهایی گفته میشود که این داروها نیرو کارآیی انسان را تا حد بالایی افزایش میدهد و مصرف آن ها توسط سازمان های مجری و ناظر رقابت های ورزشی ممنوع شده است. البته این تعریف مشخص میکند که مصرف مواد نیرو دهنده نمی تواند جزو مصارف دوپینگی به حساب رود، عموما داروها و مواد دوپینگی، مواردی هستند که سازمان های اجرای کننده رقابت های ورزشی مصرف آن ها را ممنوع کرده است. پس بدین صورت مصرف مواد و داروهای نیروزای غیر مجاز را میتوان دوپینگ نامید.

انواع دوپینگ:

رایج ترین مصرف مواد و داروهای دوپینگی از طریق خوردن، نوشیدن یا تزریق این نوع داروهاست، که به نوع مصارف، نوع خوراکی، مصرف یا تزریقی گفته میشود. اما نوع دیگر آن دوپینگ خونی است. در این نوع دوپینگ، خون شخصی به شخص دیگر (با گروه خونی یکسان) و یا خون همان شخص به خودش (بعد از یک دوره ذخیره) از طریق رگ تزریق می شود. این کار باعث می شود تا توانایی انتقال اکسیژن در خون شخص تزریقی بالا رود تا بنابراین استقامت آن شخص نیز افزایش یابد. دوپینگ خونی معمولا برای ورزش های استقامتی مثل دو میدانی ماراتون، دوچرخه سواری و اسکی کارآیی دارد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که برای این کالا دیدگاه می‌نویسد. “دانلود پروژه دوپینگ در ورزش ایران”

خرید vpn